ABD’nin küresel casusluk faaliyetleri Westerwelle

Westerwelle , Berlin’e gelen AMERIKA Senatosu Harici İlişkiler Komitesi Üyesi Demokrat Chris Murphy ve Temsilciler Meclisi Harici İlişkiler Komitesi Üyesi Cumhuriyetçi Gregory W . Meeks ile görüşmesi öncesin . . . AMERIKA’nin küresel casusluk faaliyetleri – Westerwelle – BERLİN

AMERIKA’nin küresel casusluk faaliyetleri – Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle , AMERIKA Ulusal Güvenlik Ajansı’nın ( NSA ) yaptığı telefon dinlemelerine ilişkili olarak Amerika’dan gelen heyetle görüştü – Westerwelle: ” Güven kaybı meydana geldi . Bunun yeniden tesis edilmesini sağlamak amaçlı şuanda beraber çalışıyoruz ” BERLİN ( AA ) – Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle , AMERIKA Ulusal Güvenlik Ajansı’nın ( NSA ) yaptığı telefon dinlemelerine ilişkili olarak Amerika’dan gelen heyetle bir araya geldi .

Westerwelle , Berlin’e gelen AMERIKA Senatosu Harici İlişkiler Komitesi Üyesi Demokrat Chris Murphy ve Temsilciler Meclisi Harici İlişkiler Komitesi Üyesi Cumhuriyetçi Gregory W . Meeks ile görüşmesi daha önce gazetecilere açıklamalarda bulundu .

ABD ile ilişkilerin önemini vurgularken Washington yönetiminden beklentilerini de sıralayan Westerwelle , AMERIKA heyetinin ziyaretinin , AMERIKA ile Avrupa arasındaki transatlantik ortaklığın göstergesi olduğunu ifade ederek , ” Güven kaybı meydana geldi . Bunun yeniden tesis edilmesini sağlamak amaçlı şuanda beraber çalışıyoruz . Bunu yaparken 2 hedefimiz var . geçen zamanda olanlar konusunda şeffaflık sağlamak , hem de gelecek konusunda da açık şartlar kesinleştirmek ” diye sohbet etti .

Dışişleri Bakanı Westerwelle , güvenlik alanında gerekliliklerle kişiye özel mahremiyetin korunması konusunda denge sağlanması gerektiğini de sözlerine ekledi . Açıklamalarının akabinde Westerwelle , Murphy ve Meeks’i onay etti .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir